Με νίκη τελείωσε τις υποχρεώσεις της η εφηβική ομάδα του Ομίλου για την τελευταία αγωνιστική του 5ου ομίλου του πρωταθλήματος εφήβων της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. στο Κονταξοπούλειο με αντίπαλο την ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου με σκορ 48-53

Οι έφηβοι με αυτή τη νίκη κατέλαβαν την πρώτη θέση στον όμιλο και περιμένουν την κλήρωση για τον επόμενο γύρο.

Μετά από μια καλή εμφάνιση στα 3 πρώτα δεκάλεπτα η ομάδα είχε πάντα το προβάδισμα στο σκορ μέχρι και +15 πόντους. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Κεραυνού πίεσε έντονα, με αποτέλεσμα να καταφέρει να μειώσει τη διαφορά μέχρι και 3 πόντους 1,5 λεπτό πριν το τέλος. Τελικά επικράτησε η ψυχραιμία, οι παίκτες συγκεντρώθηκαν και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Συγχαρητήρια σε όλους για την κατάληψη της πρώτης θέσης!!

Διαιτητές: Παπαδόπουλος- Πραποπούλου

Δεκάλεπτα: 11-17, 19-26, 32-39, 48-53

Κεραυνός Ωραιοκάστρου( Χριστοφορίδης- Γουλτίδης) Κόκκαλης 20(2), Πατεράκης, Πατσιαβούρας9, Πατρώνας4, Πατσιαβούρας Θ. , Σταυρόπουλος4, Νουβάκης4, Καλαϊτζής 1, Βερβίτης, Χονδρογιώργης, Γεροντίδης

Βυζαντινός Α.Ο.(Αραϊτζόγλου-Λουμπούνης) Παπαοικονόμου 6, Ντόντι, Βαφειάδης 18(2), Γαλατσόπουλος 4, Ευταξίας 7(1), Τούνης, Ιωάννου 1, Μέρμιγκας 7, Βασαΐτης, Μπεγκλής, Μπάγιος 1, Μαγής 6