Την Παρασκευή 8/6, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για τη λήξη της σεζόν, έλαβαν χώρα ποδοσφαιρικοί αγώνες μεταξύ γονέων και παιδιών του τμήματος Ποδοσφαίρου. Τόπος διεξαγωγής ήταν η έδρα μας.

Το τουρνουά ξεκίνησε με το bambini να αντιμετωπίζει τους γονείς του σε 2 ομάδες ανά 15 λεπτά.

IMG_3511[1]

IMG_3527Συνέχισαν με το ίδιο σύστημα των 2 ομάδων και τα preJunior.

IMG_3540[1]IMG_3574[1]

Νικητές στα μικρά τμήματα ήταν οι ομάδες των παιδιών.

IMG_3568[1]IMG_3567[1]

Στα Junior οι αγώνες έγιναν περισσότερο ανταγωνιστικοί.

IMG_3586[1]IMG_3598[1]

Το σκόρ εναλλασσόμενο και ο αγώνας αμφίρροπος. Τελικό σκόρ, 6-5 υπέρ των παιδιών.

IMG_3593[1]IMG_3607[1]

Τα παιδιά το διασκέδασαν υπέρμετρα μέσα και έξω από τον αγωνιστικό χώρο

IMG_3594[1]IMG_3609[1]

και οι γονείς, παρά την κούραση, χάρηκαν το παιχνίδι.

IMG_3577

IMG_3513

Η μεγάλη αναμέτρηση, που θεωρήθηκε τελικός, ήταν η τελευταία. Οι γονείς του Προπαιδικού αποφασισμένοι έδωσαν υπόσχεση νίκης. Ο προπονητής κ.Κώστας, εν ενεργεία τερματοφύλακας, ενώ ήταν σε όλες τις προηγούμενες αναμετρήσεις με την ομάδα των παιδιών, τώρα προσχώρησε στην ομάδα των γονέων, μια και τα παιδιά, γεμάτα αυτοπεποίθηση, είχαν σίγουρη την επικράτηση.

IMG_3614[1]IMG_3619[1]

Στο 1ο ημίχρονο το σκόρ ήταν 5-1 υπέρ των γονέων. Στο 2ο ημίχρονο, καθώς ο χρόνος περνούσε και η κούραση ερχόταν, τα παιδιά αναπτέρωσαν το ηθικό τους και ισοφάρισαν 1 λεπτό πριν την λήξη σε 7-7.  Η εύλογη ερώτηση του κόουτς… «Θέλετε διαδικασία πέναλτυ ή χρυσό γκολ;», η απάντηση των παιδιών ρητή… «Χρυσό γκολ»! Το χρυσό γκολ ήρθε μετά από 2 λεπτά για τους γονείς, το οποίο μπορεί να θεωρηθεί και αυτογκόλ, καθώς προηγήθηκε αλλαγή πορείας της μπάλας σε σουτ. Το τελικό σκόρ διαμορφώθηκε σε 8-7 υπέρ της ομάδας των γονέων, η αυτοπεποίθηση των οποίων εκτοξεύθηκε στα ύψη!