>> Στο τουρνουά Ηλιούπολης, η Ακαδημία Ποδοσφαίρου του Ομίλου μας, συμμετείχε με 5 τμήματα σε 3 ηλικίες, ενώ οι αθλητές του μεγάλου Προπαιδικού τμήματος  δεν συμμετείχαν λόγω απολυτήριων σχολικών εξετάσεων. Οι εμφανίσεις μας στον αγωνιστικό τομέα είχαν θετικό πρόσημο.

IMG_3345[1]IMG_3341[1]

Κύπελλο πρώτης θέσης για το τμήμα Bambini.

IMG_3358[1]IMG_3355[1]

Η απονομή του κυπέλλου από τον Δήμαρχο Παύλου Μελά.

IMG_3361[1]

>> Στο τουρνουά της Έδεσσας η συμμετοχή ήταν ένα τμήμα ανα ηλικιακή κατηγορία. Οι δηλωθέντες αθλητές ήταν σύνολικά 51 με αντίστοιχο αριθμό συνοδών – γονέων. Η μετακίνηση έγινε με δύο λεωφορεία προς και από το κεντρικό στάδιο της πόλης. Οι αντίπαλες ομάδες, ο Εδεσσαϊκός και ο Μέγας Αλέξανδρος Άρνισσας.

IMG_3369[1]IMG_3379[1]

Δεδομένη είναι η ευγενής άμιλλα και οι φιλικές σχέσεις μεταξύ των σωματείων.

IMG_3386[1]IMG_3403[1]

Οι αγώνες διεξήχθησαν στο κεντρικό στάδιο της πόλης με συμμετοχή όλων των παιδιών, σε 4 ηλικιακά τμήματα με 2 50λεπτους αγώνες 2 ημιχρόνων.

IMG_3397[1]IMG_3399[1]

Η φιλοξενία του Εδεσσαϊκού άριστη.

IMG_3374[1]

IMG_3412[1]

Η αναχώρηση έγινε μετά από ολιγόωρη επίσκεψη στους καταρράκτες της πόλης.

IMG_3415[1]

Το Προπαιδικό έλαβε την πρώτη θέση στον όμιλο του απέναντι σε Ερμή Ευόσμου και Αία Ευόσμου. Η επιτυχία γίνεται πολυτιμότερη, επειδή το τμήμα αγωνίστηκε με σημαντικές ελλείψεις, 6 βασικών ποδοσφαιριστών.

IMG_3641[1]IMG_3629[1]

Το τμήμα Bambini αγωνίστηκε με πάθος και περίσσεια ενέργεια.

IMG_3636[1]IMG_3643[1]

Το τουρνουά δεν είχε μόνο όφελος αγωνιστικό αλλά και κοινωνικοποίησης των λιλιπούτειων Βυζαντινών αθλητών.

IMG_3645[1]IMG_3650[1]

Τo preJunior δυσκολεύτηκε, αλλά προσπάθησε και στους 3 αγώνες που έλαβε μέρος.

IMG_3654[1]IMG_3657[1]

Tέλος, τα 2 τμήματα Junior παίξανε σε διαφορετικό όμιλο. Το Junior 1 δεν κατάφερε να πάει στον τελικό και αρκέστηκε στην 3η θέση, ενώ το Junior 2 στην 5η θέση.