ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Κυριακή 04/11/2018 πραγματοποιήθηκε η 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και ο Βυζαντινός υποδέχτηκε την πολύ δυνατή Ασπίδα Ξάνθης.

Μεγάλη εμφάνιση για την ομάδα των Συκεών  στην 3η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής με έναν αξιόλογο αντίπαλο με μεγάλη εμπειρία και δυνατό ρόστερ. Η άμυνα των αθλητών του ΒΑΟ ήταν αυτή που έκανε την διαφορά με αποτέλεσμα να ξεφύγει γρήγορα στο σκορ από το 2ο δεκάλεπτο με 37-23. Στην επανάληψη συνεχίστηκε η καλή απόδοση των γηπεδούχων και έτσι ήρθε εύκολα το τελικό 79-57.

Το γήπεδο ήταν γεμάτο με κόσμο ο οποίος υποστήριξε ένθερμα τις προσπάθειες των αθλητών και αποζημιώθηκε με την εξαιρετική εμφάνιση και την μεγάλη νίκη του ΒΑΟ.

Την επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11/2018-18:00) ο ΒΑΟ αγωνίζεται εκτός έδρας με την ΔΕΚΑ.

ΒΑΟ – ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 79-57
Δεκάλεπτα: 17-15, 37-23, 58-41, 79-57
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν. – Νέδογλου
ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 20 (1), Μπαγκντασαριάν 4, Πετρίδης 13, Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 14 (1), Χότζα 9, Μαδεμλής 2, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9 (3), Γιαννούλης 4, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 2.
ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Στεφανίδης-Κασαρτζιδης): Ανθής 4, Παπαδάκης, Αναστασιάδης 2, Παπαδόπουλος, Καραμανώλης 8 (2), Θεοδωρίδης 7 (1), Κουτσογιάννης 7, Μανδαλάκης 5 (1), Τσέλλος 16 (2), Κασούρας 5, Μασμανίδης 5.