ΜΕΤΡΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Κυριακή 11/11/2018 πραγματοποιήθηκε η 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και ο Βυζαντινός φιλοξενήθηκε στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Εύοσμου , έδρα της ομάδας ΔΕΚΑ.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του εκτός από τα τελευταία 3-4 λεπτά όπου οι γηπεδούχοι κατάφεραν και ξέφυγαν στο σκορ με διαφορά ασφαλείας. Οι αθλητές του ΒΑΟ ήταν μαχητικοί και προσπαθούσαν να πάρουν τα ηνία του αγώνα αλλά ή μεγάλη αστοχία στα 3ποντα σε αντίθεση με την ευστοχία των γηπεδούχων από την γραμμή των 6.75 ήταν τα στοιχεία που έκριναν τον αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική (5η, 18/11/2018-18:00) ο ΒΑΟ υποδέχεται τον ΠΟ Μουδανιών με μοναδικό στόχο την νίκη.

ΔΕΚΑ- ΒΑΟ 86-75

Δεκάλεπτα: 25-21, 43-37, 62-59, 86-75

Διαιτητές: Γαζέτας-Παπαθανασίου

ΔΕΚΑ (Κυριαζής) : Δημητριάδης 6, Βογιατζής 2, Βενετίδης 3 (1), Φυλάκης, Θεογιάννης 9(1), Χαρταβέλλας 14, Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 2, Παπασάβογλου 11 (2), Μπάκος 17 (4), Κρίτσικας 2, Πρωτούλης 20 (3).

ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 22(2), Μπαγκντασαριάν, Πετρίδης 17, Τζουβάρας 9 (3), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 9, Χότζα 10, Μαδεμλής 4, Γιαννούλης 4, Ζαχαρίας, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης.