ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Κυριακή 24/02/2019 πραγματοποιήθηκε η 17η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και ο Βυζαντινός φιλοξένησε την ομάδα της ΔΕΚΑ.

Οι αθλητές του Βυζαντινού μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι  και προηγήθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο με 20-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΔΕΚΑ πέρασε μπροστά στο σκορ (22-23) αλλά ο ΒΑΟ ξαναπήρε προβάδισμα στο ημίχρονο με 40-33. Στην επανάληψη παίζοντας εξαιρετική άμυνα αλλά και επίθεση η ομάδα των Συκεών πήρε μεγάλη διαφορά που κράτησε ως το τέλος.

Σήμερα Κυριακή 3/3/2019 ο Βυζαντινός ταξιδεύει στην Χαλκιδική για να αντιμετωπίσει την ομάδα των Μουδανιών.

ΒΑΟ – ΔΕΚΑ 78-51

Δεκάλεπτα: 20-14, 40-33, 64-42, 78-51
Διαιτητής: Βασιλόπουλος – Δέλλας

ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 16 (3), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 13, Τζουβάρας 7 (1), Ταζόπουλος 11 (1), Χότζα 12 (1), Μαδεμλής 2, Πισιώτης 7 (1), Βουνάκης 5 (1), Γιαννούλης 3, Μαγής, Ζαχαρίας.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Βογιατζής 6 (2), Βενετίδης 7 (1), Τσιροπούλης 2, Χαρταβέλλας 1, Ροΐδης, Κοϊμτζόγλου 8 (1), Παπασάβογλου 5 (1), Μπάκος 4, Τσιροπούλης, Κρίτσικας 7, Πρωτούλης 11 (1).