Επιτυχίες και καλές εμφανίσεις όλων των τμημάτων στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά που διεξήχθη  27-29/12 στις εγκαταστάσεις της Ακαδημίας  του Ντίνου Κούη.

Με θετικό πρόσημο στην αγωνιστική παρουσία των πέντε τμημάτων του ΒΑΟ,  κατάκτηση  δύο κυπέλλων πρώτης θέσης και ενεργό συμμετοχή μικρών αθλητών -παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες- πραγματοποιήθηκε και ολοκληρώθηκε το Χριστουγεννιάτικο τουρνουά στον Εύοσμο.

Το τμήμα Bambini με μία ήττα και δύο νίκες κατέλαβε τη δεύτερη θέση στον Α όμιλο με αντιπάλους την Ακαδημία Ντίνου Κούη(1η θέση), Λύκους Παύλου Μελά και Αγροτικό Αστέρα.

img_0362img_0371img_0426img_0418

Το τμήμα preJunior  με 2 νίκες στον αγωνιστικό χώρο απέναντι σε Διάπλαση ΠΑΟΚ Ωραιοκάστρου,  Ακαδημία Ντίνου Κούη και μία νίκη άνευ αγώνα με τον Μακεδονικό(4η θέση και βαθμολογικά αδιάφορος)  κατέκτησε τη πρώτη θέση και  το κύπελλο του Β ομίλου του τουρνουά. Ο τελευταίος αγώνας ήταν στις 20.00 το θερμόμετρο στους -2 βαθμούς κελσίου και ο άνεμος 4 μποφόρ.Η ομάδα μας παρουσιάστηκε με 10 αθλητές ενώ η αντίπαλος με 2 με αποτέλεσμα οι γονείς να ζητήσουν να αντιμετωπίσουν  αυτοί τους γιους τους  στον αγωνιστικό χώρο στα πλαίσια εορταστικού ποδοσφαιρικού διτέρματος! Οι μικροί επικράτησαν καθώς οι γονείς δεν άντεξαν τις ακραίες καιρικές συνθήκες και ηττήθηκαν με 6-1!

img_0434img_0388img_0435img_0518img_0497img_0519

Ακολούθησε βράβευση με το κύπελλο της πρώτης θέσης καθώς και μετάλλια από το σύλλογο προς τους  10 αθλητές μας που παρά το πολικό ψύχος συμμετείχαν και στις 3 μέρες διεξαγωγής του τουρνουά.

img_0516img_0515

Το τμήμα Junior που κατά κανόνα μας προσφέρει επιτυχίες ήταν συνεπές για ακόμη μια φορά. Με αντίπαλους δύσκολα τμήματα των Ακαδημίας Κούη, Διάπλασης ΠΑΟΚ Ωραιοκάστρου και Κένταυρου Λαγκαδά  κατέκτησαν την πρώτη θέση επικρατώντας σε όλους τους αγώνες με το ίδιο σκόρ … 3-1 στον πιο δυνατό Α όμιλο .

img_0349img_0443img_0448img_0453

Η απονομή του κυπέλλου της πρώτης θέσης και τα μετάλλια του συλλόγου μας προς τους αθλητές  έγινε στον εσωτερικό χώρο των εγκαταστάσεων της ακαδημίας του Ντίνου Κούη επιβραβεύοντας την συμμετοχή των παιδιών στο τουρνουά που διεξήχθη με ακραίες καιρικές συνθήκες. Η απονομή έγινε με τη συμμετοχή 3 μικρών αθλητών του τμήματος bambini προς τους κατά πέντε χρόνια μεγαλύτερους συναθλητές τους.

img_0510img_0514

Το προπαιδικό τμήμα και το Μικτό προπαιδικό ήταν τα τμήματα που είχαν τη μικρότερη αριθμητικά συμμετοχή και πλαισιώθηκαν με συμμετοχή παιδιών από το αμέσως μικρότερο τμήμα Junior. Τα αποτελέσματά τους 3 ισοπαλίες 1 νίκη και 2 ήττες με θετικές εμφανίσεις απέναντι σε Μακεδονικό, Ακαδημία Κούη, Δόξα Ελπίδας, Διάπλαση ΠΑΟΚ Ωραιοκάστρου, Ακαδημία Κούη 2, Δόξα Ελπίδας 2.

img_0451img_0471img_0475img_0483

Απόφαση των προπονητών ήταν να βραβεύσουν ΜΟΝΟ τους συνεπείς αθλητές του ηλικιακού αυτού τμήματος που ήταν παρόντες και τις 3 μέρες του τουρνουά με μετάλλιο και υπήρξαν παράδειγμα προς μίμηση.