ΗΤΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Κυριακή 25/11/2018 πραγματοποιήθηκε η 6η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και ο Βυζαντινός αγωνίσθηκε στον Εύοσμο με τον τοπικό Αία.

Η ομάδα των Συκεών ξεκίνησε με πολύ καλή αμυντική και επιθετική λειτουργία στο 1ο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 14-20 στο (10′), αλλά από εκείνο το σημείο και μέχρι το ημίχρονο υπήρχαν προβλήματα στην επιθετική λειτουργία του Βυζαντινού. Στην επανάληψη ξαναήρθε το σκορ κοντά για τις δύο ομάδες, αλλά η μεγάλη ευστοχία των γηπεδούχων στα τρίποντα (ιδιαίτερα στο 4ο δεκάλεπτο) και οι κακές επιθετικές επιλογές του ΒΑΟ είχαν σαν αποτέλεσμα την εκτός έδρας ήττα για τον Βυζαντινό (72-60).

Την επόμενη αγωνιστική (7η, 2/12/2018-18:00) ο ΒΑΟ φιλοξενεί την έμπειρη ομάδα του ΓΑΣ Κομοτηνής.

ΑΙΑΣ ΕΟΣΜΟΥ-ΒΑΟ 72-60

Δεκάλεπτα: 14-20, 35-30,;48-43, 72-60
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Αγραφιώτης Γρ.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Κόρκας): Βαρδής 2, Σκεμπής, Λαζαρίδης 11 (3), Γαιτάνης 11 (3), Ρόπουτης 9 (2), Καρασίμος, Παντοπουλος 2, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 4, Νέσης 27 (4), Μπρούκς, Σαββίδης 6.