ΣΚΟΡ NBA ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Κυριακή 13/1/2019 πραγματοποιήθηκε η 11η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και ο Βυζαντινός αγωνίστηκε στο κλειστό της ΜΕΝΤ.

Οι αθλητές του ΒΑΟ έκαναν μια από τις καλύτερες εμφανίσεις τους σε όλο το πρωτάθλημα αλλά δυστυχώς δεν συνδυάστηκε με νίκη αυτή η προσπάθεια. Το παιχνίδι ήταν ένα ντέρμπι αντάξιο των ονομάτων των δύο ιστορικών συλλόγων της πόλης και χάρισε πολλές συγκινήσεις σε όσους το παρακολούθησαν. Οι εναλλαγές στο προβάδισμα του σκορ, οι τρομερές άμυνες, οι φανταστικές επιθέσεις, τα μεγάλα καλάθια… ήταν ένα χορταστικό ματς που στις λεπτομέρειες κέρδισε η γηπεδούχος ομάδα. Χαρακτηριστικό είναι ότι τα φάουλ που σφυρίχτηκαν ήταν 20-33 καθώς και ότι 4 αθλητές μας βγήκαν με 5 φάουλ!!! Η ομάδα των Συκεών αγωνίστηκε με πάθος και ξεπέρασε τις όποιες δυσκολίες αφού έστειλε το ματς στην παράταση (93-93) ισοφαρίζοντας με lay up στα τελευταία δευτερόλεπτα. Εκεί ο πιο τυχερός πήρε τον αγώνα και έτσι ήρθε το τελικό 110-106.

Η συνέχεια παραμένει δύσκολη για την ομάδα μας, αφού την ερχόμενη αγωνιστική 12η – 20/1/2019 – ώρα 18:00 – υποδέχεται την 1η στην βαθμολογία ομάδα της Ευκαρπίας.

ΜΕΝΤ – ΒΑΟ 110-106 (93-93 κ.α.)

Δεκάλεπτα:  24-25, 56-50, 77-75, 93-93, 110-106
Διαιτητές: Βασιλόπουλος – Σελεβός

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης- Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 20 (3), Μιχαηλίδης 25 (1), Μητακίδης, Νικολούδης 39 (6), Παπαδόπουλος Α. 17, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου, Καρανώτας 7, Βελέντζας, Καρατόλιος 2 , Μανδράς.

ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 25 (3), Μπαγκντασαριάν 16, Πετρίδης 17 (1), Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 7, Χότζα 17, Μαδεμλής 2, Πισιώτης 2, Βουνάκης 10 (1), Γιαννούλης 8 (1), Πυδαράκης, Γκούθας.