Πετυχημένη ήταν η παρουσία των παλαιστών του Βυζαντινού Αθλητικού Ομίλου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών Ελληνορωμαϊκής Πάλης που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου στο «PAOK Sports Arena».

Ο Νεκτάριος Μαματζανιάν αγωνίστηκε στην κατηγορία των 77 κιλών στο στυλ της ελληνορωμαϊκής και πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις (3 νίκες και μία ήττα)  κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Στην κατηγορία των 67 κιλών αγωνίστηκε ο Θεόδωρος Γρηγοριάδης ο οποίος κατέκτησε της 5η θέση με 2 νίκες και 2 ήττες.

Την 5η θέση κατέκτησε και ο Χρήστος Κυριακούδης αγωνιζόμενος στην κατηγορία των 97 κιλών με 2 νίκες και 2 ήττες.

Άτυχος ήταν ο Σωκράτης Λιάκος ο οποίος αγωνίστηκε στην κατηγορία των 130 κιλών, ο οποίος τραυματίστηκε στο ίδιο γόνατο που είχε κάνει την επέμβαση πριν ένα χρόνο και αποχώρισε από τους αγώνες.

Ξεχωριστή στιγμή των αγώνων ήταν η βράβευση 4 προσωπικοτήτων της οικογένειας του Βυζαντινού για την προσφορά τους στο άθλημα της Πάλης.

Ο Ολυμπιονίκης του Γεώργιος Ποικιλίδης, ο πρώην διαιτητής και παλιά δόξα του ομίλου μας Στυλιανός Γεωργιάδης, ο προπονητής της χρυσής δεκαετίας του ΒΑΟ Μίμης Μωραϊτης  και η επί 62 έτη εμβληματική μορφή του Βυζαντινού Α.Ο. και της πάλης Γεννάδιος Ονταμπάσογλου.

Τους αγώνες τίμησε με την παρουσία του και ο πρόεδρος του ομίλου κ. Αναστάσιος Τρελόπουλος.