ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Την Κυριακή 24/3/2019 πραγματοποιήθηκε η 20η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας και ο Βυζαντινός ταξίδεψε στην Κομοτηνή για να «κοντραριστεί» με τον 2ο στην βαθμολογία ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε κάπως νευρικά για τον Βυζαντινό με αποτέλεσμα να φύγει αρκετά στο σκορ ο ΓΑΣ στο 1ο δεκάλεπτο (27-14). Στο 2ο δεκάλεπτο βελτιώθηκε πολύ η ομάδα μας και έτσι το ματς ξαναέγινε ντέρμπι με σκορ ημιχρόνου 44-37.
Στην επανάληψη υπήρχε εναλλαγή στο προβάδισμα του σκορ και στα 22″ πριν την λήξη το σκορ ήταν 88-86 και η μπάλα για τον ΒΑΟ. Χάθηκε όμως η επίθεση και μετά στην διαδικασία των φάουλ επικράτησε η ομάδα της Κομοτηνής με το τελικό 91-87.
Την επόμενη αγωνιστική ο ΒΑΟ αντιμετωπίζει στην Περαία τον τοπικό Ζέφυρο (Κυριακή 31/3/2019, ώρα 18:00).

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΒΑΟ 91-87
Δεκάλεπτα: 27-14, 44-37, 58-51, 91-87
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 10, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 10 (2), Λεμονιδης 6, Λεχουδης 6, Καρκατσελης 3(1), Χαλίλ 26, Κουτσοβασιλης 6,
Μπορμπιδης 2, Γιουζελιδης, Ζολώτας 8 (2), Σπέντζος 14 (2).

ΒΑΟ (Νομικός – Ξανθόπουλος): Λεπτοκαρίδης 30(2), Μπαγκντασαριάν 3, Πετρίδης 5, Τζουβάρας 13 (3), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 10, Χότζα 8, Μαδεμλής 6, Πισιώτης 3 (1), Πυδαράκης 3 (1), Καδηγιαννάκης 2, Ζαχαρίας.