Ολοκληρώθηκε στον Βόλο το Σάββατο 13 Απριλίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων (U15) Ελληνορωμαϊκής Πάλης, πραγματοποιήθηκαν εντυπωσιακοί αγώνες, με τον κόσμο που βρέθηκε στο κλειστό γυμναστήριο να υποστηρίζει ένθερμα τις προσπάθειες των παιδιών.

Τον σύλλογο μας εκπροσώπησαν οι παρακάτω αθλητές :
Βασιλειάδης Αχιλλέας στην κατηγορία των 41Kgr
Τσίρος Χρήστος στην κατηγορία των 62Kgr
Σιούρδος Ελευθέριος & Αγιερίδης Ιωάννης στην κατηγορία των 68Kgr
Δουβαρτζίδης Ανέστης στην κατηγορία των 75Kgr και
Κορελίδης Μιχαήλ στην κατηγορία των 85Kgr.

Ο αθλητής μας Σιούρδος Ελευθέριος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία των 68Kgr στην 1η μόλις συμμετοχή του σε Πανελλήνιους Αγώνες στους 4 αγώνες που πραγματοποίησε πέτυχε 3 νίκες (και οι 3 με πτώση) και μία ήττα. Αξιοσημείωτο είναι ότι ο Λευτέρης ξεκίνησε την ενασχόληση του με το άθλημα της πάλης τον περασμένο Σεπτέμβριο και μέσα σε μόλις έξι μήνες κατάφερε μία τέτοια επιτυχία αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.
Ο Βασιλειάδης Αχιλλέας κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία των 41Kgr αγωνιζόμενος και αυτός για πρώτη φορά σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και μάλιστα αγωνιζόμενος σε μεγαλύτερη ηλικιακή κατηγορία (αγωνίστηκε με γονική συγκατάθεση) πετυχαίνοντας μία νίκη (με τεχνική πτώση και σκορ 12-1) και 2 ήττες.
Ο Δουβαρτζίδης Ανέστης κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία των 75Kgr με 2 νίκες (και οι 2 με πτώση) και 2 ήττες αφού τόσο στον ημιτελικό αγώνα όσο και σε αυτόν για την 3η θέση οι λεπτομέρειες ήταν αυτές που του στέρησαν ένα μετάλλιο.
Ο Κορελίδης Μιχαήλ κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία των 85Kgr αφού ένας τραυματισμός στον 1ο αγώνα του που νίκησε με πτώση τον εμπόδισε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.
Οι Τσίρος Αλέξανδρος στην κατηγορία 62Kgr και Αγιερίδης Ιωνάνης στην κατηγορία των 68Kgr κατέκτησαν την 7η και 9η θέση αντίστοιχα.

Εμείς να δώσουμε τα συγχαρητήρια στους αθλητές μας και τις οικογένειες τους και να τους ευχηθούμε με την σειρά μας, να συνεχίσουν τις προσπάθειες τους με το ίδιο πείσμα και θέληση, γιατί το μέλλον τους ανήκει.

IMG-71d203ceb78edb5b3d74d168a1d7b8b0-V(1)IMG-fb13fb2464036429bc9c6d21d6505c0f-V